Újabb sorosista támadás Magyarország ellen

budapest pride, melegfelvonulás
Vágólapra másolva!
Úgynevezett árnyékjelentést készítettek korábban hazai melegjogi szervezetek az ENSZ Emberi Jogi Bizottságának, amely a választás előtti héten támadt neki a magyar kormánynak – számolt be róla Figyelő legújabb számában.
Vágólapra másolva!

Árnyékjelentés készített a Magyar LMBT Szövetség, és még februárban el is küldték az ENSZ Emberi Jogi Bizottságának, amely választás előtti héten támadt neki a magyar kormánynak. Ebben azt állítják, hogy az LMBTQI emberek az egyik legdiszkrimináltabb társadalmi csoportot alkotják Magyarországon, és a kormány nem támogat kampányt vagy koncentrált törekvéseket, hogy visszaszorítsa a hátrányos megkülönböztetést.

Soros van a háttérben

A testület ugyanis ötévente felülvizsgálja, hogy a tagállamok miként hajtják végre és érvényesítik a politikai és polgári jogok nemzetközi egységokmányában lefektetett emberi jogokat; erre éppen most tavasszal került sor.

A dokumentumot a szövetség a Transvanilla Transznemű Egyesület, a Háttér Társaság és a Labrisz Leszbikus Egyesület közreműködésével készítette el – utóbbi két szervezet szerepelt a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítványok fizetési listáján.

A Figyelő szerint a világszervezet illetékes testületének továbbított szöveget olvasva aligha meglepők az ENSZ főbiztosának, Zeid Raʼad al-Husszeinnek a későbbi szavai, aki idegengyűlölőnek és rasszistának nevezte Orbán Viktort. Az árnyékjelentés, mely a magyar kormány által a bizottság kérdéseire adott válaszokból álló hivatalos beszámolót egészíti ki, akcióterv kialakítását szorgalmazza a szexuális orientáció és a genderidentitás miatti diszkrimináció leküzdésére, továbbá javasolja, hogy a hivatalos szervek gyakrabban ítéljék el a homo- és transzfób gyűlöletbeszédet.

Az ENSZ-nél lobbiztak a magyar kormány ellen a hazai melegjogi szervezetek Forrás: Origo

"Felháborító" - Egy férfiből és nőből áll a család

Márpedig a szervezetek szerint ebből a szempontból katasztrofális a helyzet hazánkban, annak ellenére, hogy történtek lépések a bűnüldöző szervek részéről. Gond van ugyanakkor az iskolai és munkahelyi diszkriminációval, s szerintük a vallási szabadságra hivatkozva a tananyag is egyre inkább homo- és transzfób.

Kifogásolják továbbá, hogy a 2010 utáni törvényhozás a család fogalmát egy férfi és egy nő kapcsolataként definiálja,

miként azt is, hogy a regisztrált élettársi kapcsolatban élő egyneműek nem fogadhatnak örökbe gyermeket. Ennek megváltoztatását javasolják – írta a Figyelő.

Az árnyékjelentés készítői természetesen kitértek az NGO-kkal szembeni kormányzati lépésekre, konkrétan kifogásolva többek között a Stop Soros elnevezésű törvénycsomagot. Ez utóbbi kifogás a Figyelő szerint mindenképp értő fülekre talált az ENSZ-bizottságnál, mely a választás előtti utolsó héten érezte szükségét annak, hogy felszólítsa Magyarországot a jogszabály visszavonására. A

magyar kormány ezt a kampányba való beavatkozásként értékelte –

tette hozzá a lap.

A lap kiemelte: a kormányzati álláspont szerint a 2013-ban hatályba lépett büntető törvénykönyv büntetni rendeli

a közösség tagja elleni erőszakot és a közösség elleni uszítást, s a két tényállás nevesítetten tartalmazza a szexuális irányultságot,

valamint a nemi identitást mint a bűncselekmények lehetséges célcsoportját. Hivatalos válaszukban azt is megjegyezték, hogy a civil szervezetek korábbi vizsgálata jogszerű volt.