Megkezdődik Budapest legnagyobb egészségügyi fejlesztése

Vágólapra másolva!
Budapest történetének legnagyobb egészségügyi fejlesztése kezdődik- mondta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára és Kocsis Máté, a Fidesz budapesti választmányának elnöke.
Vágólapra másolva!

Rétvári Bence budapesti sajtótájékoztatóján kiemelte, hogy összesen 40 milliárd forintból készülnek el az egészségügyi felújítások. Ebből 17 budapesti és 6 pest megyei intézményre 22 milliárd forint jut. A fennmaradó összeg 18 milliárd forint, amiből a későbbi beruházások indulnak majd meg.

A következő évek több 100 milliárd forintos ágazati beruházásai révén 4 millió ember ellátása fog fejlődni

- mondta az államtitkár.

Eszközparkot, informatikai rendszert fejlesztenek, épületet rekonstruálnak és új tömböket építenek. A szuperkórházak építése 2019-ben kezdődhet és 2025-ben zárulhat le.

A nagyléptékű budapesti fejlesztéseket azzal indokolta, hogy országszerte számos hasonló volumenű beruházás zajlott le az emberek egészsége, annak megőrzése, illetve a betegségből felgyógyulás érdekében.

A vidéki egészségfejlesztési programra eddig 500 milliárd forintot fordítottak, ebből egyebek mellett 77 kórházat újítottak fel részben vagy egészében, 54 rendelőintézet és 97 mentőállomás újult meg, utóbbiból pedig 30 új is épült a mihamarabbi ellátás érdekében.

Kitért arra is, hogy a 2012-es adathoz képest 400 milliárd forinttal többet tudnak az egészségügyi dolgozók bérére fordítani, ösztöndíjakkal segítik elő a pályaválasztást, további 10 milliárd forintos tétel jut a Semmelweis Egyetem beruházásaira és 7 milliárd a Heim Pál Gyermekkórház sürgősségi ellátására.

- emelte ki Rétvári Bence, jelezve: a következő évek több 100 millió forintos ágazati beruházásai révén 4 millió ember ellátása fog fejlődni.

Kocsis Máté azt hangsúlyozta:

Budapest történetének legnagyobb fejlesztése kezdődik meg

a fővárosi és Pest megyei emberek egészségbiztonsága érdekében.

Értékelése szerint ezek helyrehozhatják a szocialista és szabad demokrata városvezetés és kormányok rossz döntéseit, például a 600 milliárd forintos ágazati elvonást. "Szétlopták Budapestet" - fogalmazott, hozzátéve: az előző vezetés akkor is lopott, amikor fejlesztett, s emiatt a kórházak eladósodtak, leépültek, a beszerzések elmaradtak és nem becsülték meg az egészségügyben dolgozókat.