Németország
21:002024. június 14.
Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc

Idén folytatódhat a belföldi egészségturizmus élénkülése

fürdőkád wellness spa  relaxálás
Vágólapra másolva!
A korlátozások eltörlése új lendületet adhat a belföldi egészségturizmusnak 2022-ben, miközben várhatóan a népszerű szolgáltatások mellett újakkal egészülhet ki a kínálati paletta. Fontosabb lesz a megelőzés, az állapotfelmérés, valamint az orvosi konzultációval egybekötött wellness- és gyógykezelések, és jobban fókuszba kerül az önfeledt kikapcsolódás és a kényeztetés. Új kínálati elemként pedig a poszt-Covid tünetek enyhítésére összeállított rehabilitációs programok is bekerülhetnek a szolgáltatások körébe – derül ki a hévízi NaturMed Hotel Carbona közleményéből.
Vágólapra másolva!

A koronavírushoz kapcsolódó korlátozások márciusi eltörlése új lendületet adhat idén a belföldi wellness- és gyógyturizmusnak, miután ezentúl bárki szabadon igénybe veheti a szolgáltatásokat.

Emellett a belföldi vendégek SZÉP-kártyás költései idén is hozzájárulhatnak a belföldi szálláshelyek forgalmának és bevételének emelkedéséhez,

és így segíthetik a belföldi turizmus 2020 előtti szintre történő visszaépülését, amelyre 2021-ben voltak már bíztató jelek – mutat rá elemzésében a hévízi NaturMed Hotel Carbona. A szektorban várható élénkülés mellett a változó vendégelvárások a szolgáltatások területén is hoznak újdonságokat, és várhatóan mindinkább előtérbe kerül a megelőzés, az állapotfelmérés és egészségmegőrzés.

Az egészségturizmus területei
• A wellnessturizmus a legáltalánosabb és legdinamikusabban bővülő szegmens.
• A gyógyturizmus vendégkörét elsősorban az orvosi javaslatra gyógyfürdőkben gyógykezeléseket igénybe vevők adják.
• Az orvosi turizmus sokkal inkább külföldi vendégekre épít, akik főleg fogászati, plasztikai, sebészeti, kardiológiai és szemészeti műtétek és beavatkozások miatt érkeznek hazánkba.

Növekvő érdeklődés az egészségturisztikai szolgáltatások iránt

2021-ben már élénkülés volt tapasztalható a hazai turizmusban: az előző évhez képest a KSH adatai szerint 24 százalékkal nőtt a belföldi kereskedelmi szálláshelyek bevétele .

Az erősödés annak volt köszönhető, hogy 2021-ben kevesebb volt a korlátozás, illetve bevezették a védettségi igazolványt, amellyel látogathatóvá váltak a wellness- és gyógyintézmények.

2022-ben a tavalyi emelkedés folytatására számít az egészségturisztikai szektor.

Illusztráció Forrás: Shutterstock

A vendégérdeklődések, foglalások mellett az online érdeklődéssel kapcsolatos adatok is ezt mutatják: a tavalyi év azonos időszakához viszonyítva idén februárban négyszer annyian kerestek rá a wellness kifejezésre, háromszor annyian a termálfürdőre, és több mint kétszer annyian a gyógyfürdőre.

Többen kötik össze a pihenést az egészségmegőrzéssel

Ami a wellness- és gyógyszolgáltatásokat illeti, az elmúlt két év járványhelyzetéből adódóan

előtérbe került az immunrendszer erősítése, az állapotfelmérés, az egészségmegőrzés és a rehabilitáció,

illetve fontosabbá vált összekötni a pihenést és a kikapcsolódást a wellness- és gyógykezelésekkel – állapítja meg a Carbona elemzése. Arról sem szabad ugyanakkor megfeledkezni, hogy a wellness- és gyógyturizmus felpezsdüléséhez azok is jelentősen hozzájárulnak, akik mozgásszervi és egyéb bántalmakkal küzdenek, vagy műtét után vannak, és orvosi javaslatra ismét visszatérhetnek a rendszerbe.

Fontosabbá válik a megelőzés és az állapotfelmérés

Szintén a járványidőszakkal hozható összefüggésbe, hogy fókuszba kerül majd a megelőzés és az állapotfelmérés. Így a Carbona szerint az egészségtudatos életmód iránt érdeklődők körében

nőhet a népszerűsége azoknak a wellness-szolgáltatásoknak, amelyekhez egészséges táplálkozásra, életmódra és egészségmegőrzésre vonatkozó tanácsadás is kapcsolódik,

illetve ahol a wellness- és gyógykezelések előtt mód van állapotfelmérésre.

Masszázs Forrás: Pixabay / Készítette: rhythmuswege

A Poszt-COVID terápia beépülhet a wellness- és gyógyszolgáltatások körébe

A hagyományos gyógyvízre épülő komplex terápiák, illetve a masszázst, különféle gyógypakolásokat, vagy a relaxációs módszereket is magában foglaló wellnesskezelések mellett immár a szolgáltatások állandó eleme lehet a Covid szövődményeinek és a poszt-Covid tünetegyüttesnek kezelését és enyhítését célzó terápia is. Erre jó példa a neves hévízi gyógyfürdő és hévízi gyógyszállók együttműködésével összeállított Post Covid Care program.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!

Mindent egy helyen az Eb-ről