A hasába varrták egy idős férfi kezét

A kép illusztráció
Vágólapra másolva!
A hasán lévő bőr alá varrták be a sebészek egy idős amerikai férfi bal kézfejét, hogy a balesetben megsérült végtagnak legyen ideje gyógyulni, és helyreálljon a vérellátása.
Vágólapra másolva!

A Houstoni Metodista Kórház orvosai a héten szedték ki a 87 éves Frank Reyes kezét a hasán kialakított ideiglenes regeneráló burokból, mely úgy néz ki, mint egy bőrből "varrt" zseb, melybe a férfi bedugta a kezét, csak az ujjai lógtak ki belőle.

A végtagra igazították a hasi szövetek és bőr egy részét. A texasi Missouri Cityben lakó férfi három hétig élt a hasára varrt kézzel. Reményei szerint idővel majdnem ugyanúgy használhatja végtagját, mint régen. A műtétet bemutató, felkavaró képsorokat is tartalmazó videó az alábbi linken tekinthető meg.

Traktorkereket cserélt, amikor a baleset történt

Reyes egyedül volt otthon egy késő júniusi napon, és traktorkereket cserélt, ám eközben a támasztóvas elcsúszott, és odaszorította a férfi kezét a felforrósodott lökhárítóhoz.

A forró fém úgy égette át a férfi vastag kesztyűjét, a bőrét, az inakat és a szöveteket, mintha vasaló lett volna.

Fél órába telt, mire megérkezett a segítség.

Ritka beavatkozás

Az orvosok először kitisztították és bekötözték a sebet, ám az elfertőződött, és a férfi mutatóujjának nagy részét amputálni kellett. A végtag állapota tovább romlott, a rajta lévő bőr majdnem teljesen elhalt. A Houstoni Metodista Kórház plasztikai sebészeként dolgozó Anthony Echo felismerte, hogy a bőrátültetés nem megoldás, mivel a kéz csontig roncsolódott, és megfelelő vérellátás nélkül az átültetett szövet elhalna.

A kép illusztráció Forrás: Wikimedia Commons

A szakember ezért úgy döntött, hogy megpróbálja belevarrni a férfi kezét a hasába.

A has bőre gyakorlatilag rátapad a kézre, és új vérerek képződnek, hogy összekapcsolják őket.

Echo szerint a beavatkozás nélkül a 87 éves férfi "valószínűleg elvesztette volna az összes ujját".

Az olyan műtétek, amikor egy testrészt ideiglenesen hozzávarrnak egy másikhoz, vagy a bőr alá "temetik", nem számítanak új keletűnek, ám rendkívül ritkák. Az eljárást elsősorban a harcmezőn és traumás eseteknél alkalmazzák, de a testrészek laboratóriumi előállítására irányuló kutatásokban is egyre népszerűbb módszernek számít.