Talmácsié a hetedik rajtkocka a Spanyol Nagydíjon

Talmácsi Gábor a hetedik helyen végzett a Moto2 kategória szombati időmérő edzésén a gyorsaságimotoros-világbajnokság második futamán, a Spanyol Nagydíjon, így a második sorból vághat neki vasárnap a futamnak.

Forrás: Faster

Talmácsi idén az új 600 köbcentis Moto2 kategóriában próbálja ki magát

A leggyorsabb kört a japán Tomizava Soja teljesítette a Moto2 kategóriában a szombati időmérőn, őt a spanyol Julian Simon és Toni Elias követte. Talmácsi, aki az április 11-i katari idénynyitón kilencedikként ért célba, a pénteki szabadedzésen a második, a szombat délelőttin pedig a 14. időt motorozta. A MotoGP géposztályban a spanyol Daniel Pedrosa szerezte meg a pole pozíciót, második honfitársa Jorge Lorenzo, míg a harmadik legjobb időt az ausztrál Casey Stoner érte el Ducatijával.

Az április 25-ére kiírt Japán Nagydíjat a két héttel ezelőtti izlandi vulkánkitörés nyomán elrendelt légtérzár miatt október 3-ra halasztották, így a mostani, spanyolországi viadal a második az idei sorozatban. Vasárnap 11 órakor kezdődik a 125 köbcentisek versenye, a Moto2 rajt 12:15-kor lesz, míg a MotoGP mezőny 14 órakor rajtol.