Talmácsi a 13. Ausztráliában

Talmácsi Gábor a 13. helyen végzett a gyorsaságimotoros-világbajnokság 14. futamának pénteki első időmérő edzésén, az ausztráliai Phillip Islanden. A 125 köbcentis kategória másik magyar résztvevője, Tóth Imre a 20. lett.

A péntek délelőtti időmérőket a legkisebb, 125 köbcentis kategória nyitotta, amelyben a finn Mika Kallio bizonyult a leggyorsabbnak a tavalyi világbajnok Thomas Lüthi és a spanyol Hector Faubel előtt. A Brnóban még harmadik, majd a legutóbbi, malajziai futamon 8. helyen végzett Talmácsi Gábor sajnos nem tudott az első tízbe kerülni az első időmérőn, ugyanis "csak" a 13. leggyorsabb tudott lenni Hondájával. A kategória másik magyar résztvevője, Tóth Imre a 20. helyen zárt. A rajtsorrend két időmérő alapján alakul ki, a második időmérő edzésre magyar idő szerint szombat hajnalban kerül sor.

Talmácsi Gábor nyilatkozata:
"Jól indul a pénteki nap, a szabadedzésen még az 5. voltam és az időmérőn is minden rendben volt. Az egyik kanyarban azonban - elképzelhető, hogy valami volt a pályán-, megcsúsztam, elment a motorom eleje. Szerencsére semmi bajom nem lett, de mivel már túl voltunk az edzés felén, nem maradt időm javítani."

Eredmények, 1. időmérő edzés, 125 köbcentisek:

1. Mika Kallio (finn, KTM) 1:36.664 p
2. Thomas Lüthi (svájci, Honda) 1:37.311
3. Hector Faubel (spanyol, Aprilia) 1:37.330
...13. Talmácsi Gábor (Honda) 1:38.062
...20. Tóth Imre (Aprilia) 1:38.799

A 250 köbcentisek között a spanyol Jorge Lorenzo szerezte meg pénteken az ideiglenes pole pozíciót egy gyári Aprilia nyergében, utána Sylvian Guintoli volt a leggyorsabb, míg a harmadik legjobb Alex De Angelis lett, biztosítva az Aprilia-dominanciát. A magyar Team Toth csapat versenyzője, az olasz Roberto Locatellinek nem jött ki igazán a lépés az első megmérettetésen, mivel csak a 16. helyen tudott zárni.

A királykategóriában óriási meglepetéssel a kawasakis Randy de Puniet futotta az első nap leggyorsabb körét (1:29.745) és tudott egyedüliként lemenni 1 perc 30 másodperc alá a Phillip Islanden-i pályán. A francia versenyzőt a ducatis Loris Capirossi követte, a harmadik legjobb időt a pontversenyt is vezető Nicky Hayden motorozta. A hétszeres világbajnok Valentino Rossi csak a 7. helyen végzett a helyi menő Casey Stoner mögött. A sérüléseiből felépülő Sete Gibernau is ott van Ausztráliában és ennek örömére a 4. legjobb időt teljesítette az első nap.